İş Başvurusu

Sizler de Anka Ailesine Katılın

İstanbul – Büyükçekmece’de ki Anka Özel Eğitim, Spor ve Yaşam Merkezi’ne, otizmli ve tüm özel gereksinim gösteren çocuklara Spor ve Yaşam Liderliği Eğitimi vermek üzere, Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Fakültelerinin herhangi bir bölümünden mezun (tam zamanlı) ya da öğrenimine devam eden (yarı zamanlı) bay çalışma arkadaşları aramaktayız.

 

İnsan Kaynakları Birimimiz, İş tanımı hakkında size detaylı bilgiyi aktaracaktır. Size olumlu ya da olumsuz mail yoluyla geri bildirim yapılacaktır. Eğer olumlu ya olumsuz geri bildirim alamadıysanız. Mailinizi spam bölümünü de kontrol ediniz. Bazen teknik aksaklıklar yaşandığı için geri bildirim yapılamamaktadır. Örneğin numarası yanlış ya da eksik yazılmış özgeçmişler gibi. Lütfen mail gönderirken ve İnternet sitesi üzerinden başvuru yaparken, formu doğru ve eksiksiz doldurduğunuzdan emin olunuz.

 

Yaşam Liderliği Eğitimi, otizmli ve tüm özel gereksinimli bireylerin gelişim alanlarının tamamını kapsayacak şekilde desteklendiği ve bu programda, her öğrenci için amaçlanan; bağımsız yaşam, okul ve meslek edinme, Sosyal-İletişimsel uyum becerilerine sahip olabilmesi ve topluma kazandırılmasıdır.

 

Yaşam Liderleri, Eğitim Danışmanı ve Eğitim Koordinatörlerinin verdiği görevleri yerine getiren uygulayıcı eğitimcilerdir. Özel Eğitim Koordinatörü ve Yaşam Liderliği Eğitim Koordinatörlerinin öğrencinin gelişimsel farklılıklarını ve eksikliklerini değerlendirilerek öğrencinin gelişim ihtiyaçları belirler, öğrencinin gelişimini arttırması gereken hedefler hazırlanır. Sonra uygulanması gereken çözüm yöntemleri Yaşam Lideri’ne aktarılır. Eğitim Koordinatörleri ve Eğitim Danışmanından alınan yöntem-metot-teknikler daha sonra Yaşam Lideri tarafından bireysel eğitim süreci başlar. Her ay öğrencinin gelişmesini istediğimiz hedefler yenilerek öğrenci gelişimi üst seviyeye taşınır.

 

Çalışılan Konu Başlıklarından Bazıları Şunlardır; Temel Spor Becerileri, Koordinasyon Becerileri, Bağımsız Yaşam Becerileri, Özakım Becerileri, Sosyal İletişim Çalışmaları, Okula Destek ve Kaynaştırma Çalışmaları, Dil Ve İletişim, Mesleki Yönlendirme Çalışmaları, Bisiklet Becerileri, Masa Tenisi, Yüzme Becerileri, Özel Eğitime Destek Becerileri, Aile Eğitimi, Jimnastik, Vücut Farkındalığı vb. (Her öğrencinin ihtiyacına göre ders sayısı, konusu, yoğunluğu değişiklik gösterebilir ya da öğrencinin İhtiyacına göre bireysel çalışmalar programa eklenebilir.)

Fields marked with an * are required
error: Kopyalama yapılamaz!!